Sağlık Bakanı Koca 23 Mart Pazartesi günü saat 19.00’da basına açık bir konuşma gerçekleştirdi. Bakan Koca konuşmasında birçok konuya deyindi. Bakan Koca açıklamasında vaka sayılarının geceye doğru sosyal medya hesabından açıklayacağını söyledi. Bakan Koca; vaka sayıları hakkında,şuana kadar yapılan testler hakkında ve ileri yaşlı vatandaşlarımıza uyarılarda bulundu. Bakan Koca : “65 yaş üstü vatandaşlarımızın lütfen sokağa çıkma yasağına uymalarını rica ederiz” açıklamalarında bulundu. Bakan Koca Covid-19 hastalığından ötürü hayatını kaybeden 30 vatandaşımız hakkında da açıklama yaptı. Koca: “Kaybettiğimiz 30 hastanın Covid-19 hastalığına eşlik eden başka rahatsızlıklarının da vardı ve dirençleri düşüktü” açıklamalarında bulundu. Sağlık personellerimiz içinde ek ödemelerinin iyilestirileceği konusunda güvencesini verdi. Gün geçtikçe solunum cihazları azalıyor ve Fahrettin Koca solunum cihazlarında seri üretime geçtiklerini duyurdu. Bakan Koca oraya gelen habercilerin sorularını da cevapladı. Bakan’ a sorulan önemli sorulardan birisi şuydu: “Bakanın bu virüse yakalanıp iyileşen hastalarımız var mıdır”. Bakan Koca: ” Iyileşen hastalarımız var ve gün geçtikçe iyileşmeye devam ediyor”.
Çoğu vatandaşında merak ettiği sokağa çıkma yasağına bakan açıklama yaptı. Fahrettin Koca: ” Vatandaşlarımız evlerinde kalmalarını istiyoruz şuan gündemimizde sokağa çıkma yasağı yok” dedi.
Bir çok velinin ve öğrencinin merak ettiği tatil konusuna Bakan Koca şöyle açıklamalarda bulundu ” Milli Eğitim Bakanlığı ve Bilim Kurulu Ile 25 Mart Çarşamba günü tatil konusunu konuşacağız” dedi ve konuşmasını sonlandırdı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir