3 Nisan 2020

Covıd-19 Yani Bilinen Yaygın adıyla Corona Virus için tedavi bulundu mu?


Yapay zeka şirketleri ve bilim adamları işbirliği yapıyor, ancak ilaç şirketlerinin verilere umutsuz baktıkları görünüyor.
Küresel piyasaya ve bir çok topluma büyük endişe icinde ki bu durumun iyileşmesi etkili bir aşının geliştirilmesine bağlıdır. Böyle bir aşı bulmak için büyük çaba sarf ediliyor, ancak alabileceği 1 yıl söz konusu olamaz. Peki aşı hazır mı? New Jersey biyoteknoloji şirketi 2 Nisan Perşembe günü yaptığı açıklamada, insan plasentalarından üretilen deneysel bir kök hücre tedavisinin koronavirüs hastalarında erken testlere başlayacağını söyledi.
Celularity şirketi tarafından geliştirilen tedavi henüz Covid-19 semptomları olan hiçbir hastada kullanılmadı, ancak Trump’ın kişisel avukatı Rudy Giuliani’nin bu haber dikkatini çekti. Bay Giuliani kısa süre önce web sitesinde şirket kurucusu ile bir röportaj yaptı ve Twitter’da ürünün “gerçek bir potansiyele” sahip olduğunu söyledi ve aynı zamanda Gıda ve İlaç İdaresi’ni potansiyel çözümleri onaylamak için daha hızlı hareket etmediği için eleştirdi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir