8 Haziran 2020

Karantina sürecin de Çocuklara karşı Online cinsel istismar Artı! Çocuklarınızı Online üzerinde Kontrol edin

Ingiltere de Polis ve bir hayır kurumu, çocukların koronavirüs karantinası sırasında online cinsel istismar riskinin arttığını belirtti. Polis, çevrimiçi bakımda ve insanların uygunsuz görüntülerine erişen kişilerde bir artış olduğunu söyledi.

Kurumun çocuklara karşı bu cinsel istismar’a ebeveynlerin koruması gerektiği belirtildi. 16 yaşından 5 yaşa kadar görülen uygunsuz dökümanlar büyük endişe verici.

Çocuklarınızı Cinsel istismar’a karşı yardımcı olacak 4 Madde.

1. Kaynak Sağlayın İster ebeveynler için destek dersleri sağlıyor, ister çocuk bakımı ve ebeveynlik stratejileri öğretiyor, ister zorluk zamanlarında ekonomik destek ve istikrar ile yardım ediyor olsun, mücadele eden ebeveynler ve aileler yardım ve desteğe ihtiyaç duyabilir.

2. Çocuklara Destek Çoğu zaman, çocuklar büyük taklitçilerdir. Yaşamlarında yetişkinlerden ne öğrendiklerini ve deneyimlediklerini sık sık modeller. Tekrar tekrar, bir çocuğun en büyük rol modeli genellikle ebeveyntir.

3. Farkındalığı Artırın Bilgi güçtür ve farkındalık savunuculuk getirir. Etrafınızdakileri aile içi şiddet ve şiddetin gerçekleri konusunda eğitin. İster çalıştığınız, egzersiz yaptığınız, ister inancınızı uyguladığınız yer olsun, ister kendi arkadaş ve aile çevreniz nerede olun, bu konuda onları bilgilendirin ve eğitin.

4. Topluluğunuzu organize edin İnanç temelli örgütler, sivil gruplar, okullar, toplum liderleri, yerel ve eyalet yasama organları, her ikisi de çocuk istismarı ile mücadele etmek için bir araya gelebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir