Ulusal uzay birimi NASA araştırmacıları garip bir fenomen garip yeni bir gelişme takip ettiler: Dünya’nın manyetik alanda göçük ikiye bölünmüş gibi görünüyor. Ve evet Dünya’nın manyetik alanı, Güney Amerika ve Güney Atlantik Okyanusu üzerinde zayıf bir noktaya sahiptir.

Şu anda, bu anomalik bizi hiçbir şekilde yerde etkilemiyor. Ama uydular anomaliden geçtiğinde, fazladan radyasyonu hesaba katmak zorundalar — ve bu sözde “göçük” bilim insanlarının Dünya’nın manyetik alanları hakkında daha fazla bilgi edinmelerine ve gelecekteki uzay görevleri ve uydular için plan yapmalarına olanak sağlıyor.2015 ve 2025 yılları arasında değişen manyetik alanların Pazartesi günü yayınlanan bir görselleştirme anomali önümüzdeki birkaç yıl içinde iki ayrı bölgeye bölünmüş.

ANOMALİ

Dünya’nın manyetik alanı gezegenin etrafında bir battaniye gibiyse ve bizi Güneş’ten gelen yüklü parçacıklardan koruyorsa, SAA, malzemenin inceldiği bir yerdir.

NOAA’ya göre, “kozmik ışınların ve yüklü parçacıkların atmosfere daha alçaklara ulaşmasına” izin veriyor. Anomalinin yoğunluğunun değişebileceğini ve “uzay aracının cildine nüfuz edebilen ve uzay aracı elektroniklerinde bozulmalara neden olabilecek yüksek enerjili parçacıklarla” dolu olduğu için uyduları etkileyebileceğini belirtiyorlar.